(Видео) Инцидент: Апасиев физички нападнат во Благоевград

Соопштение на политичката партија Левица На денешното отворање на македонскиот културен клуб, претседателот на Левица – Димитар Апасиев беше физички

Read more

(Видео) Предизвикан инцидент поради силеџиство и немоќ на СДС додека говореше Советник на Левица

Денешната Седница на Советот на Град Скопје се одвива во тензична атмосфера поради штрајкот на возачите на ЈСП Скопје. Советниците

Read more