Ѓурчевски: Левица е единствена партија со идеологија

Поранешниот полициски началник и голем експерт во безбедносната сфера, Љубомир Ѓурчевски во своето гостување во Радио Лидер посочи дека политичките

Read more

Двете партии во односот кон надворешната политика не се разликуваат во ништо

Во вечерашното гостување на емисјата Тешки муабети на веб каналот на infomax.mk, членот на Презедиумот, Реџеп Исмаил Хактан изјави дека

Read more

Исмаил: Левица нема мнозинство во Град Скопје – СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се насочени кон деструкција

Реџеп Исмаил – Хактан, член на Президиумот на Левица, во гостувањето на Инфомакс во „Тешки муабети“ со Милош Милошевски, Александар

Read more

(Видео) Деновите на народната власт никогаш поблиску

Целосно гостување на Генералниот Секретар на #Левица Јована Мојсоска во емисијата „Утрински Печат“. „Црните кампањи на двете најголеми партии од

Read more

(Видео) Левица се случи како порив на македонското општество за самодемократизација

Денес на утринската емисија ‘‘Утрински печат‘‘ со новинарот Срѓан Ивановиќ, гостуваше портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ. Во однос на растот

Read more

Апасиев: Мудра политика е да градиме партнерство со сите големи сили – САД, Русија и Кина

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во интервју за „Аргумент +“ на ТВ 24, ја истакна потребата за барање алтернатива, надвор

Read more

Апасиев: Време е народот да избере конечно – не од помалото зло, туку нешто добро

Во интервјуто за ТВ 24, претседателот на Левица, Димитар Апасиев, говореше за погрешните политики на владата на СДСМ и ДУИ,

Read more

Апасиев: Левица е идеолошка партија – останатите партии служат како биро за вработување

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, во интервјуто за ТВ 24 изјави дека Левица воопшто не вложува во анќети, сметајќи дека

Read more

Видео: Обраќање на Апасиев на отворањето на Македонскиот клуб „Никола Вапцаров”во Благоевград

Од името на Левица, сакам да честитам на храброста на нашите сограѓани, на нашите сонародници од Пиринскиот дел од Македонија,

Read more

Интервју со светскиот готвач Зоран – „Русите ја сакаат балканската кујна и го обожаваат македонското вино“

Балканската кујна може да се сретне насекаде низ светот, и таа е најдобриот амбасадор за Балканот. Во Симферопол, Крим, во

Read more

СДС и ДУИ се спремни да го згазат македонскиот Устав

Интервју на Јованка Царулеска-Груевска со Димитар Апасиев за Весникот Вечер. – По неуспешноста на иницијативата за референдум, поднесена од ВМРО-ДПМНЕ, најавивте

Read more