(Видео) Јанчев: Нема компромис со државните национални интереси

Носителот на кандидатската листа за пратеници од ИЕ4, Сашко Јанчев во своето гостување во емисијата Инфо Компас истакна дека Левица

Read more

(Видео) Апасиев: Народот треба да знае дека само нашата платформа е македонска

Ние градиме структура шест години наназад и не сме балон кој што ќе изгори после еден изборен циклус! Ние сме

Read more

Како Левица ќе го подобри туризмот во Македонија?

Политичката партија Левица ја објави својата изборна програма за претстојните парламентарни избори. Во оваа сеопфатна програма посветено е огромно внимание

Read more

Како Левица ќе ја спречи корупцијата

Политичката партија Левица ја објави својата изборна програма за претстојните парламентарни избори. Во оваа сеопфатна програма огромно внимание е посветено

Read more

(Видео) Крмов од Велес: Велешани ја препознаваат Левица како единствена опција која потекнува од народот

,,Втор ден сум во Велес. Вчера се движевме по Чаршијата, разговаравме со велешани. Денес сме на Пазарот во Велес. Она

Read more

Апасиев од Штип: Единствен бранител против бугарите во Устав ќе биде Левица

Апел до граѓаните да заокружат 5 и да дадат што поголем број пратеници на Левица со цел да дадат поголема

Read more

Аврамоска: Моќта на жената работничка е во единството и организираната борба против дискриминација

Интервју за порталот на ДСП Ленка со Виолета Аврамоска, советничка во општина Охрид од редовите на Левица и кандидат за

Read more

(Видео) Апасиев: Секое второ дете од Полог се раѓа во Швајцарија

“Етнотрибализмот ни го сервираат како европска вредност. Ние создадовме општество на квоти, коешто ни донесе секое второ дете од Полог

Read more

(Видео) Мециновиќ: Бонбона математика – Бислимовски бесмислено донесува погубни одлуки

Бислимовски воведува мрежарина од 200 денари месечно за 600 000 домаќинства. Месечно 2 100 000 евра, годишно 25 000 000

Read more

(Видео) Мециновиќ: Подаваме рака до ДПМНЕ заедно да не ги потпишеме уставните измени

,,На Мицкоски му честитаа Таравари и Касами за резултатите од првиот круг и порачаа дека заедно ќе ги донесат уставните

Read more