Антикорупциска: „Пуцко Петрол“ ја оштетил државата за 4 милиони евра

Членовите на Антикорупциската комисија на денешната седница истакнаа дека мрежа испреплетена од голем број учесници потпомогнале во случајот со конфискација

Read more

Антикорупциска отвора предмет за куќата на Даштевски – Што е спорно со купопродажбата на Халкидики?

Порталот „360 степени“ вчера објави дека куќа во местото Елани, на првиот крак на Халкидики, во Грција, од пред половина

Read more

Антикорупциска: Во МНР нема систем за контрола на користењето и потрошувачката на гориво на службените возила

Државната комисија за спречување на корупцијата, јавно ги демантира изнесените наводи од Министерот за надворешни работи на РСМ, Бујар Османи,

Read more

ДКСК бара оставка од Спасовски заради пропустот со „Беса Транс“

Државната комисија за спречување корупција до Владата побара барање за оставка од министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски бидејќи не

Read more

Поради хонорарите на несудената конзулка Бесмира Ејупи, ДКСК бара кривичен прогон на правобранителот Стафа и на градоначалниците Беџети, Ганиу, Пајазити и Митевски

Откако беше откриено дека за една година несудената конзулка Бесмира Ејупи во 5 различни институции заработила околу 12 илјади евра

Read more

Институциите против народот – Антикорупциска комисија заштитник на Народната банка и индиректно трет заштитник на Стопанска Банка АД Скопје

Текст објавен од Координативното тело за преземање активности за остварување на правата од приоритетните акции на Стопанска Банка – АД

Read more

Пресудата касни, ама стигна

Пишува: Ѓорѓи Илиевски – Виш просветен инспектор во пензија. Деновиве на мое изненадување (15.12.2021г), после, скоро три години ми пристигна

Read more

Левица: ДКСК да испита како директорот на ФЗОМ Стево Крстевски се стекнал со енормен имот при владеењето на СДСМ

Реакција на Политичката партија Левица! „Директорот на ФЗОМ од редовите на СДСМ, Стево Крстевски, согласно неговиот јавно објавен анкетен лист

Read more