Апасиев: Времето за политичка коректност помина!

Фејсбук статус на проф. Димитар Апасиев – Претседател на политичката партија Левица А бе лешпери смрдени (соросписко-вмроидни-џабировски)… На детето од

Read more

(Видео) Апасиев: Ослободени активистите на Црвена Младина – тука не постои држава

Изјава на претседателот на #Левица – Димитар Апасиев пред полициска станица Беко Веднаш по завршувањето на денешните протести за сомнежи дека на

Read more

(Видео) Во Бугарија има Македонци и ништо не правиме – тука едвај има Бугари

Дел од историскиот говор на претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за уставните измени: ,,Ѓорги Димитров, еден комунист дозволи моштите на

Read more

(Видео) За ЕУ Западен Балкан е зоолошка градина

Дел од историскиот говор на претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за уставните измени: ,,Се поставува прашањето, ЕУ наспроти Западен Балкан.

Read more

Тамара Јованов: Главната хајка на ДПМНЕ и СДС кон Апасиев деновиве се сведува на зборот лицемерие

Фејсбук статус на Тамара Јованов – Апасиева –  Професорка на Економскиот факултет на Универзитетот „Гоце Делчев“ – во Штип Главната

Read more

Мечка: Таче плаќа 400 евра дневно во Грција, Мицика рента вила во Црна Гора, а тие три дена го тегават за Апасиев

Фејсбук статус на Александар Митовски – Мечка Три дена го тегават дека Апасиев за аранжман од 800-900 евра “глумел” лажно

Read more

(Видео) Функционерите со 78 % зголемување на плати не гласаа за зголемување на додатокот на лица со попреченост

Прес-конференција на нашиот член на Централниот Комитет, Катерина ЈОВАНОВСКА за одбиените предлог-закони на Левица за лицата со попреченост „Пратениците на

Read more

Апасиев: Антиработничката власт го одби законот на Левица за скратување на договорите за работа на определено време

По покачувањето на функционерските плати за 78%, Владата на СДСМ и ДУИ предводена од октроираниот премиер Ковачевски, ги одби предлог

Read more

(Видео) Правосудството инфицирано со кадри на ДУИ, непотизам и корупција – Левица има решение

Претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев во емисијата ,,Аргумент плус’’:  ,,Не е секогаш проблемот во законите, постојат инструменти по кои тие

Read more

Апасиев: Управните судијки се повикаа на одредба укината пред 17 години за да го заштитат Џафери

Мината година Политичката партија Левица поднесе иницијатива за референдум која се однесуваше на т.н. француски предлог за бугаризација на Македонија,

Read more

Претседателот на Левица во посета на локалниот огранок во Гази Баба

Соопштение на ЛО Левица Гази Баба Поради се поголемиот наплив на ново членство, вечерва, со почеток од 20 часот беше

Read more