(Видео) Апасиев: Власта му служи на банкарското лоби и одбива да ја регулира затезната камата

Денешниот говор на Пратеникот Димитар Апасиев по повод измените во законот за облигациони односи Сагата со затезните камати за граѓаните

Read more

Апасиев со порака од собраниската говорница: Врие Македонец!

Во Собранието на Република Македонија за денес има најавено да се одржат десет седници, односно ќе бидат одржани – 117,

Read more

(Видео) Мециновиќ: Со влезот на ДПМНЕ во Владата – Левица е единствената опозиција во Македонија

Прес-конференција на Портпаролот на Левица, Амар Мециновиќ, по повод исходот од денешната лидерска средба: „Несомнено е дека ги имаме најтемните дни

Read more

Апасиев: „Бехтел и Енка” ќе ја исцица потта на македонскиот работник – ние сме колонија на американскиот империјализам!

На денешната собраниска седница, каде се дискутираше за предлог-измените на Законот за работни односи, лидерот на Левица се појави со

Read more

(Видео) Со СДС и ДУИ до најдолгата работна недела во целиот свет – афрички стандарт со европско знаменце

Претседателот на #Левица проф. д-р Димитар Апасиев за контроверзниот Закон за работни односи. “Барањето за промена на Дневниот ред, се однесува на точката

Read more

Левица: Земјоделките ќе добијат платено породилно отсуство

Соопштение на АЖФ – Левица На денешната собраниска седница, помина потребата за носење на законот по скратена постапка (прва фаза)

Read more

Народот да не плаќа повисоки камати од долгот – идеите на Левица во Предлог – законите пред Собрание

Реакција на Политичката Партија Левица Во собраниска процедура по скратена постапка влегоа Предлог-законите за изменување и дополнување на Законите за

Read more

Со 6.664 амандмани Левица го спречува најголемиот грабеж во историјата

Левица, единствената вистинска опозиција во Собранието на Република Македонија, во обид го спречи криминалот тежок милијарда и четиристотини милиони евра,

Read more

По повод 120 годишнината од убиството на Делчев, македонските левичари се поклонија пред првиот гроб на левичарот

Соопштение на Политичката Партија Левица По повод 120 годишнината од смртта на македонскиот револуционер и народен херој Гоце ДЕЛЧЕВ (1872-1903),

Read more

Левица преку автентично толкување бара намалување на функционерските плати

Соопштение на Политичката Партија Левица Вчера, пратениците на #Левица во македонското собрание поднесоа Барање за давање автентично толкување до претседателот

Read more

Во чест на 120 годишнината од смртта на учителот Делчев – Левица утринава појде на 150 километарски марш

Соопштение на Левица – Сектор Спорт Утринава, тим составен од високи претставници од Централниот комитет на Левица, тргнаа од Гевгелија

Read more