Апасеив: Уставниот суд е нем посматрач на балистичката демакедонизацијата на Македонија

Министерот за правда во октроираната Влада Кренар Лога го потпиша Упатството за изменување и дополнување на Упатството за начинот на

Read more

Левица: Владата турка ново велепредавство зад затворени врати

Реакција на Политичката партија Левица Преговорите со Бугарија веќе подолго време се водат зад грбот на јавноста. За работата на

Read more

(Видео) Апасиев: Се спроведува процес на демакедонизација на Македонија

Пратеникот во Собранието на Република Македонија и лидер на Левица, Димитар Апасиев вчера гостуваше во емисијата Јади Бурек на телевизија

Read more