Мециновиќ: На носителите на ЗНАМ на личните профили им стојат слики со Заев и Пендаровски

На носителите на ЗНАМ уште на личните профили им стојат слики за поддршка на Заев и Пендаровски, вели Амар Мециновиќ

Read more

Ковачевски и Мицкоски бегаат од дебатата со Апасиев

Таче и Мицко не ја прифатиле поканата за телевизиска ДЕБАТА со мене како носители у Кецот. p.s. Да поминам да

Read more

Ванковска: Тие би во НАТО и низ оџак да влезат, а јас на главна порта да излезам од таа секта на смртта

Е па, драги мои, извлеков максимум од ова што требаше да биде претседателска дебата, а личеше на симултано интервју со

Read more

Ванковска: Идната коалиција помеѓу ДПМНЕ, ЗНАМ и албанската опозиција добива сѐ повидливи контури

Верувале или не, во овој момент немам потврда дека воопшто ќе се реализира некаква ТВ дебата / соочување меѓу претседателските

Read more

Ванковска: И покрај проблемите ги собравме потписите, на дебатите ќе видиме кој и што нуди?

Во кратко телефонско обраќање во емисијата ,,Стадион” на радио Канал 77 проф. д-р Билјана Ванковска ја изрази благодарноста до сите

Read more

Апасиев: Телма ја бојкотира Левица иако самостојно учествувавме два пати на избори

Димитар Апасиев од Левица реагираше на најавата за вечерашната дебата на Топ Тема каде гости ќе бидат претставници на три

Read more