Вучиќ до САД: Нема признавање на Косово во ООН – Тоа се црвените линии

Српскиот претседател Александар Вучиќ изјави денеска дека му пренел на советникот на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, дека секоја форма

Read more