Украина разнесе авион полн со Украинци – Загинати 65 лица воен екипаж

Денеска, во 11:15 часот, режимот на Киев изврши терористички акт како резултат на кој беше соборен руски воен транспортен авион,

Read more

Израел го доживеа најсмртоносниот ден во Газа

Израелскиот премиер вети одмазда откако Хамас уби 21 војник во еден напад, најмногу од почетокот на војната. Израелскиот премиер Бенјамин

Read more

(Видео) 65 украински воени заробеници загинаа откако се сруши воен авион на руската армија

Воениот авион Илјушин ИЛ-76 превезувал 65 заробени украински војници за размена, соопшти Министерството за одбрана. Руски транспортен авион со неколку

Read more