Аргентинските работници планираат масовни протести против „шок терапијата“ на Милеи

Работничките синдикати во земјата се незадоволни од мерките за штедење што ги воведе новоизбраниот претседател. Работничките синдикати во Аргентина повикаа

Read more

Аргентина потпиша договор со НР Кина за приклучување кон иницијативата „Еден појас, еден пат“

Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез се сретна со кинескиот претседател Си Џинпинг на Зимските олимписки игри во Пекинг. Според соопштението, двајцата

Read more