Започна референдумот во ЛНР и ДНР за присоединување кон Руската Федерација

Во Доњецката и Лугањската народна република, како и во регионите Херсон и Запорожје, денеска почнуваат референдумите за присоединување кон Руската

Read more

Левица: Водостопанство отуѓува имот за згради на Фатмир Етеми

Реакција на Политичката партија Левица Локман Љимани, главен извршен директор на АД „Водостопанство“, поднесол барање до Комисијата за урбанизам на

Read more

(Видео) Апасиев: Европските вредности се останати само во главите на социјалдемократите

Вчера со почеток од 19:30 ч на Канал 5 телевизија се одржа првото интервју оваа сезона во емисијата „Само интервју“

Read more

Димитар Апасиев: ЕУ-фундаменталистите викаат ЕУ па Македонија, ние викаме обратно, тука е клучната разлика

На вчерашното гостување во емисијата „Само интервју‘‘ на Канал 5, пратеникот и претседател од Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев, покрај

Read more

Апасиев: Ќе ги напаѓаме заклучоците на Влада за Талат да не изиграва уставен судија

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, вечерва на Канал 5 го објасни референдумското прашање, каде потенцира дека партијата ќе ги напаѓа

Read more

Апасиев: ДПМНЕ и СДСМ се една иста партија која позади нив стојат олигарсите

На вечерашното гостување на “Само интервју”, Апасиев имаше можност да го искаже своето мислење за моменталната ситуација за македонското судство

Read more

Апасиев го објави референдумското прашање: „Дали сте за продолжување на преговорите со ЕУ согласно собраниските заклучоци“

Лидерот и пратеник на Левица, Димитар Апасиев вечерва ја обелодени иницијативата за референдумското прашање кое што партијата ќе ја достави

Read more

Апасиев: Објавено референдумското прашање

Гостување на пратеникот и претседателот на Левица Димитар Апасиев за Канал 5 Вчера на состанок со Президиум и членови од

Read more

Отворена нова канцеларија на Левица во Општина Аеродром

Соопштение на ЛО Левица Аеродром Вечерва, на 21 септември, ЛО ЛЕВИЦА Аеродром отвори нова канцеларија во Три Бисери. Потребата беше

Read more

Левица: Водостопанство отуѓува имот за згради на Фатмир Етеми

Соопштение на политичката партија Левица Локман Љимани, главен извршен директор на АД „Водостопанство“, поднесол барање до Комисијата за урбанизам на

Read more