Џафери казнет за прекршување на Уставот по барање на Левица

Амнестиранатиот терорист со поддршка на неговите коалициски партнери СДС и ДПМНЕ, сега технички премиер Талат Џафери, плати парична казна откако

Read more

Јанчев: Патот на Џафери до премиерското столче е поплочен од ДПМНЕ и СДС

Таљат Џафери за време на масакрот кај Вејце е дежурен командант во касарната во Тетово, веднаш потоа дезертира од АРМ

Read more

Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од Апасиев и Левица

Претседателот на Собранието Талат Џафери доби нова претставка до Антидискриминаторската комисија од пратениците на Левица, Ова го соопшти Димитар Апасиев

Read more