САД потрошиле над 113 милијарди долари за војната во Украина

Американската влада потрошила најмалку 113 милијарди долари за војната во Украина, но таа сума може да се смета за многу

Read more

Апасиев: Русија и Украина имаа поголем економски раст од Македонија

И Русија и Украина, кои се во војна, имаат поголем економски раст од Македонија за 2023! Толку е постот.

Read more

Захарова: Украина стои зад нападот во „Крокус Сити Мол“

Портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, рече дека е „исклучително тешко да се поверува“ дека Исламската држава

Read more

Украинците ја ракетираа централната цивилна област во Севастопол

После грозоморниот теористички акт, каде 5 терористи, поврзани со исламистичките радикални групи кои се борат на страна на украинската армија,

Read more

Ванковска: За Македонија е веќе познато дека тајно обучувала украински војници

Две години по отпочнувањето на војната во Украина не само што не донесоа обиди за прекин на воените дејствија, туку

Read more

Бројот на загинати се искачи на 115, објавено е видео од еден од уапсените терористи од нападот во Москва

Бројот на загинати во терористичкиот напад во концертната салата „Крокус“ во близина на Москва се зголеми на 115, објави денеска

Read more

Захарова: Украина го помина и Косово во екстремистичкото лудило

Главно е да американските власти не заборават како нивното информациско-политичко опкружување, терористите коишто пукаа во „Крокус сити хол“, ги поврза

Read more

Симоњан: Напаѓачите не се од ИСИС, тоа се Украинци

Главната уредничка на ТВ РТ и на Спутњик, Маргарита Симоњан, изјави дека руските власти веќе утврдиле кој учествувал во терористичкиот

Read more

Нема веќе СВО, Русија е во војна

Откако Западот се замеша во специјална воена операција на страната на Украина, специјалната воена операција се претвори во војна, изјави

Read more

Русите гласаат, а Украинците ги гранатираат гласачките места

Руското Министерство за одбрана соопшти дека во текот на ноќта биле соборени 35 украински беспилотни летала, вклучително и четири во

Read more