Главната болница во Газа не функционира – Израел до сега уби над 11.000 Палестинци

Директорот на Светската здравствена организација, Тедрос Аданом Гебрехесус, вели дека најголемата болница во Газа, Ал-Шифа, повеќе не е функционална откако последните

Read more

Поради измените во КЗ преиначено делото на екс-директорот на Онкологија

Обвинителството го преиначи кривичното дело за кое го гонеше екс-директорот на Клиниката за онкологија доктор Нино Васев, за случајот со

Read more

Истрагата против поранешна директорка на Онкологија запрена – Обвинителството не нашло докази

Истрагата на обвинителството не собрала дозволно докази дека поранешна директорка на Клиниката за Онкологија сторила кривично дело и финансиски малверзации

Read more

Левица: Наместо да го екстрадира, Косово го ослободува Алил Демири за убиството на Смилковско езеро

Реакција на Политичката партија Левица Деновиве беше објавено дека судот во Приштина наместо да го екстрадира Алил Демири, одлучил да

Read more