Мојсоска: Мерко е лицето на правдата и на европската иднина во натовска Северна

Уште еден предизборен циркус, со оглед на тоа што и за Локалните избори 2017 година, на Мерко му висеа над

Read more

Ново обвинение за Мерко

Основното јавно обвинителство Струга денеска поднесе ново обвинение за несовесно работење на струшкиот градоначалник Рамиз Мерко.  Според обвинението, тој се

Read more

Мерко ќе биде суден во Струга, Кривичниот суд се прогласи за ненадлежен

Наместо пред судиите од кривичен, Рамиз Мерко ќе седне пред своите сограѓани судии во Струга. Скопскиот кривичен суд се прогласи

Read more

Со измените на Кривичниот законик на Мерко му застаруваат 15 истраги за корупција!

Со скандалозната измена на Кривичниот законик, кој СДС го протна со шверцување на европско знаме, најкорумпираниот градоначалник од ДУИ се

Read more

Мерко незаконски назначува директори на училишта – неговиот сопартиец Шаќири го штити

Очигледно е дека за вечниот функционер на ДУИ, Рамиз Мерко, не важат никакви закони и правила. Мерко, за кој со

Read more

Левица – Струга: Десет години ниту една дивоградба не е срушена во Струга поради коалициониот мир

Поднесени 10.000 барања за легализација на бесправни објекти во Струга, градот на две води, градот на Браќата Миладиновци и Струшките

Read more

Левица – Струга: Поднесена кривична пријава за запалена трска на Струшкото крајбрежје

Реакција на Локалниот Огранок на Левица – Струга за поднесената кривична пријава за случајот со опожарената трска, кој се случи

Read more

Левица: Власта ги толерира криминалите на ДУИ на струшкото крајбрежје

Соопштение на политичката партија Левица. Локални иницијативи од Струга повторно апелираат за узурпирање и уништување на струшкото крајбрежје, за кое

Read more

Дали СДСМ и ДУИ му спремаат еко-геноцид на Охридското езеро?

Пред неколку дена, струшкиот локален медиум VOX Struga објави информација дека „градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко планира да го даде под концесија

Read more