На протестите во европска Франција уапсени уште 100 лица

Бројот на уапсени на демонстрациите во Париз против пензиските реформи вчера се се искачи на 101 лице, стои во соопштението

Read more

Владата на Макрон се спаси за 9 гласа

На протестите во Париз против реформата на пензискиот систем, демонстрантите синоќа запалија ѓубре, откако владата на францускиот претседател Емануел Макрон

Read more