Вархеји: Бугарските барања сега се дел од преговарачкиот процес

Еврокомесарот за проширување Оливер Вархеји денеска на својот твитер профил јавно изјави дека сите Бугарски барања влегуваат во преговарачката рамка

Read more

Цуцуловски: Нејасно е со каква цел дојдоа Вархеји и Силва

Статус на Проф. Љубомир Цуцуловски ”Зошто? Нејасно е, или мене ми е нејасно, зошто и со каква цел вчера дојдоа

Read more