„АстраЗенека“ ja повлече вакцината против ковид-19

Британско-шведската фармацевтска компанија „АстраЗенека“ објави дека ја повлекува вакцината против ковид-19 неколку месеци откако пред судот во Лондон призна дека

Read more

НР Кина бара истрага за американската био-лабораторија во Форт Детрик

Отвореното писмо на НР Кина до Светската здравствена организација (СЗО), во кое бараат истрага за американската биолошка лабораторија во Форт

Read more

(Видео) Апасиев: предлогот на Владата не го решава проблемот на сиромашните – Левица предлага комбиниран модел

Пратениците на Левица Димитар Апасиев и Борислав Крмов, денес до Собранието на Р. Македонија, поднесоа Предлог-закон за утврдување на максимални

Read more