Левица положи цвеќе во чест на загинатите во Диво Насеље – иницијативата за споменик од општината ќе биде спроведена

Соопштение на ЛО Левица Куманово Делегацијата на Левица – ЛО Куманово положи свежо цвеќе во чест на загинатите осум бранители

Read more

Советниците на СДСМ не ја поддржаа иницијативата за споменик на бранителите од Диво Насеље

На вчерашната Седница во Советот на Општина Куманово на дневен ред се најде иницијативата на Левица за изградба на спомен

Read more

Левица бара подигање споменик на загинатите од терористичкиот напад во Диво Насеље

Извадок прес-конференцијата на Никола Лазаровски – Советник од Левица во Општина Куманово На 9-ти и 10-ти мај 2015 година во

Read more