Сноуден: Бајден уште од почетокот е длабоко вмешан во cкaндалот со приcлушкување на европските лидери

Данската тајна служба ѝ помогна на Американската агенција за национална безбедност (НСА) да ги шпионира европските лидери, откри заедничка истрага

Read more