Партиски активист од ВМРО-ДПМНЕ добил тендер иако за истата намена постои важечки договор

Реакција на Левица – ЛО Ѓорче Петров Екс-градоначалникот Наумоски непосредно пред завршувањето на неговиот мандат, на 26 октомври 2021 година,

Read more

(Видео) Левица: Тимчо Муцунски – градоначалник на Аеродром или министер за надворешни без мандат

Прес-конференција на Горан Костовски, советник од Левица во Општина Аеродром Сведоци сме дека во Општина Аеродром тревниците се неполеани, дрвата

Read more

Тројца поранешни градоначалници на Демир Хисар обвинети за злосторничко здружување

Соопштение на Левица – ЛО Демир Хисар. Државната комисија за спречување на корупција, предложи да се покрене постапка за кривично

Read more

Левица со Перо Камиказа ќе го руши Шилегов?

Популарниот басист на Меморија, Петар Георгиевски – Камиказа, на својот фејсбук профил објави статус со кој најави дека размислува да

Read more

Левица: Кој му дозволил на прилепскиот градоначалник привилегирани услови за нега во прилепската болница?

Во целост ја пренесуваме реакцијата на ЛО Левица – Прилеп „Иако со добра клиничка слика сепак некој од менаџментот на

Read more

Градоначалникот на Охрид добил подарок-парцела пред пет години во износ од пола милион евра

Од документи кои беа објавени на социјалните мрежи јавноста дозна дека актуелниот градоначалник на Охрид од редовите на СДСМ, Константин

Read more