Асанж ја одложи екстрадицијата во САД, прифатена е неговата жалба од британскиот суд

Лондонскиот Виши суд пресуди во корист на Џулијан Асанж. Основачот на Викиликс сега ќе може да продолжи да ја оспорува

Read more

Со испран мозок од американска амбасада му дале членска книшка на Асанж

Лидерот на Левица Димитар Апасиев се осврна на лицемерниот основ на македонските новинарски здруженија, кои иако со години се финансирани

Read more

Здружението на новинари на Србија го прогласи Асанж за почесен член

Здружението на новинари на Србија ја поддржа иницијативата на претседателот на италијанскиот синдикат на новинари Виторио де Трапани и Европската

Read more

Апасиев од Собрание со поддршка за Асанж

Пратеникот од редовите на Левица Димитар Апасиев, на денешната Седница во Собранието се појави во маичка со ликот на Џулијан

Read more

Рочиштето на Белмаршкиот трибунал за случајот со Асанж можете да го следите во живо

Пред 20 години, САД отворија затвор во поморската база Гватанамо Беј на источниот брег на Куба. Во текот на две

Read more