Столтенберг: Испорака на Ф-16 на Киев ќе зависи од ситуацијата на теренот

Одлуката за испорака на ловци Ф-16 на Украина не е донесена, ќе зависи од тоа како ќе се развива воената

Read more

Првиот човек на НАТО со катастрофална продажба на стратешки објект

  Во 2009 година, додека премиер на Норвешка беше Јенс Столтенберг, норвешките политичари одлучија дека Русија повеќе не претставува значителна закана

Read more

НАТО: Зголемената соработка меѓу Русија и Кина го загрозува светскиот поредок

Зголемената соработка помеѓу Русија и Кина го загрозува светскиот поредок воспоставен од западните земји, изјави генералниот секретар на НАТО Јенс

Read more

Заедничко чествување на Делчев: Ковачевски и Османи пред четири дена знаеле дека ќе патуваат во Брисел

Македонската влада уште од 31 јануари знае дека денеска премиерот и шефот на дипломатијата нема да бидат во Скопје.Пред 4

Read more

Левица: НАТО носи просперитет и развој само за елитите

Соопштение на политичката партија Левица. „За време на денешната посета на Република Македонија, генералниот секретар Јенс Столтенберг упати порака дека

Read more