Министерката за труд Шахпаска тврди дека граѓаните биле среќни што е СДСМ на власт

Нов гаф на министерката за труд – Јагода Шахпаска, која во претходна дебата во однос на прогласувањето недела за неработен

Read more

Марија Антоанета со предизборна порака за народот

Статус на Виолета Аврамоска – член на Централен Комитет на Левица. „Министерката за труд и социјална политика, постојано во стилот

Read more