Руската армија: Ги предупредивме меѓународните организации за планирани провокации од страна на Киев

Режимот во Киев подготвува провокација во Одеса со цел да ја обвини Русија за уништување цивилна инфраструктура и убивање цивили,

Read more

ЛНР: Украинските сили окупираат станбени згради

Украинските вооружени сили заземаат станбени згради додека ги напуштаат своите позиции на периферијата на населбата, изјави портпаролот на Народната милиција

Read more

Сеќавање на убиените деца за време на НАТО-агресијата

За време на 78-дневната агресија на НАТО врз тогашна Југославија, беа убиени повеќе од 2000 луѓе, меѓу кои и 126

Read more