ЕУ ја предупреди Полска дека може да се соочи со загуба на 75 милијарди евра!

Постои можност Европската Унија да не и ги исплати 75-те милијарди евра на Полска, предвидени со договорените рамки за помош

Read more

Левица: Евробирократите го рехабилитираат бугарскиот фашизам

Реакција на политчката партија Левица Скандалозни се изјавите на евроамбасадорот Дејвид Гир и еврокомесарот за проширување, Оливер Вархеји, кои одбија

Read more

Амбасадорот на ЕУ го осуди кршењето на фашистичкиот клуб во Охрид

Евроамбасадорот Дејвид Гир не сака да одговори дали отворањето на бугарски клубови именувани со контроверзни личности е провокација за Македонија. Инцидентите предизвикани

Read more

МНР и Османи застана во одбрана на бугарските клубови именувани по фашистички дејци

Клубот „Цар Борис III” во Охрид, кој беше отворен минатата недела во многу тензична атмосфера и протести кои беа организирани

Read more

Демолирана таблата на здружението „Цар Борис III” во Охрид

Оштетена и искршена е таблата каде што беше испишано името на здружението „Цар Борис III” во Охрид. СВР Охрид пренесува

Read more

Пријател на Заев и СДСМ го финансира фашистичкиот клуб во Охрид „Цар Борис III“

Во медиумите протече информација за тоа кој стои зад (го спонзорира) орворањето на уште еден фашистички клуб во Македонија. Според

Read more

Левица: Нема осуда од СДСМ и ДУИ за отварањето на бугарскиот клуб во Охрид

Политичката партија Левица, која е организатор на протестот во Охрид против отворањето на бугарскиот културен клуб „Цар Борис Трети“, денеска

Read more

Левица – Охрид повикува на протест против отворањето на клубот „Цар Борис Трети“

Соопштение на Левица – ЛО Охрид Поради отворањето на контроверзното здружение именувано по фашистичкиот државник, слуга на Хитлер и борец

Read more

Еврејската заедница ќе поднесе кривична пријава за бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид

Пепо Леви, претседателот на Еврејската заедница во Македонија, остро најави дека ќе биде поднесена кривична пријава во Јавното обвинителство за

Read more