Градоначалник на Мицкоски доделил огромен тендер на лице вработено во Општината?

Градоначалник на Мицкоски доделил огромен тендер на лице вработено во Општината, објави движењето Бојкотирам на социјалните мрежи каде прашуваат дали

Read more

Апасиев до власта: Не сте нормални, битно тендерчето за „картичките“ да си го наместите

Статус на пратеникот од Левица, проф.др Димитар Апасиев  „Не озбилно… Вие не сте нормални! Три милиони ЕУР за картички за неплаќање

Read more

Левица: Општина Карпош ќе потроши до 1.500.000 денари за отстранување на корењата од исечените дрвја

Локалниот огранок на Левица – Карпош реагираше за договорот помеѓу Изградба Комерц ДООЕЛ од Скопје и општината, за „отстранување на

Read more

Зошто Богоев дозволи да се гради кафуле и перална на државно земјиште?

Новото кафуле и авто-перална на местото на поранешното кино Влае ги вознемири жителите на оваа скопска населба. Иако сите очекуваа

Read more

Нова „бомба” на Лидер!: Рашковски знаел дека не смее да разговара со Леонардо, но инсистирал М-НАВ да го протне тендерот

Порталот „Економски Лидер“ објави нова аудио снимка од разговорот кој се водел помеѓу генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, и претставници од

Read more

Левица: Генералниот секретар Рашковски треба кривично да одговара

Соопштение на политичката партија Левица. На народот одамна не му требаат “бомби” за да дознае како се одвиваат владините зделки

Read more