Апасиев: Уставниот суд воведе преседан со кој утре може да биде укинат

Фејсбук статус на Димитар Апасиев – Претседател на Политичката партија Левица Се сеќавате на Законот за ГА-МА, со кој Собранието

Read more

Јанчев: Циркусот во судството е блесок на партиските кадри и политичко мешање во судството

Фејсбук статус на Саше Јанчев – Член на Централниот комитет на Левица Претседателката на Судски совет, Дамева, бара разрешување на

Read more

Адвокатот на осудените за 27-ми април: Организаторите на слобода, организираните во ќорќа!

Адвокатот на осудените од 27-ми април, Драган Пешевски, кој воедно е и подносител на предлог – законот за амнестија на

Read more

Кавадаречкиот Суд изгласа одлука со која ги казнува работничките од 20 илјади евра

Наместо по 130 илјади денари за три неисплатени плати и придонеси, седумдесетина поранешни работнички на текстилна фабрика од Кавадарци ќе

Read more

Левица: Ковачевски се пазари со завршените судски случаи за да остане на власт

Реакција на Политичката партија Левица Минатата недела, Димитар Ковачевски најави дека конечно ќе се побара меѓународен мониторинг на случаите „Монструм“,

Read more

Судот одлучи – Застарено е делото на Даравелски за милионска проневера

„Судот донесе своја одлука во која сметаше дека рокот не е поминат, односно дознавањето за пресудата го сметаше во рокот

Read more

Довербата во судството – недостижна утопија

Пишува Персида Отовиќ – Стојановска Додека глумат навидум шокирани и загрижени овие од извршната власт, да не мислат дека сме

Read more

Левица: Партизираноста на судството продолжува со Весна Дамева

Реакција на Политичката партија Левица По изборот на Абази за шеф на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција,

Read more