Левица: ДПМНЕ спремни за влада со ДУИ: За бугаризација и косоваризација на Македонија

Широката коалиција на ДПМНЕ-ДУИ-СДС се разобличи со заедничкото гласање за недемократскиот Деловник, со кој се укина блокирањето на закони –

Read more

Левица: Ќе ставиме крај на диктатурата на широката коалиција

Пред свршен чин, кога станува јасно дека сите политички партии на олигархијата ДПМНЕ-СДС-ДУИ дејствуваат координирано и останатите партии во Собранието

Read more

Левица не се СДС и ДПМНЕ за да му се плашат на ДУИ

На денешната тензична седница во Собрание, пратеникот од редовите на ДУИ, Арбен Зибери, се обиде да го нападне пратеникот КРМОВ!

Read more

Груевски: Постои отворена соработка помеѓу Мицкоски и Заев

Во интервју за српскиот весник „Политика“ поранешниот премиер на Република Македонија и осуден криминалец кој е во бегство, ја потврди

Read more

Коалицијата ДПМНЕ – СДС- ДУИ изгласа незаконска албанска паралелка во Велес

По августовскиот обид, насилно и НЕЗАКОНСКИ да се оформи паралелка на албански наставен јазик во велешката гимназија „Кочо Рацин“ (составена

Read more

ДПМНЕ направи кворум за амнестија на криминалот, заедно со СДС и ДУИ

Широката коалиција ДПМНЕ-СДС-ДУИ, со европско знаменце, ги амнестираше криминалите на своите политичари и функционери преку драстично намалување на казните за

Read more

Јанески: Просечен член на СДСМ, ДПМНЕ, ДУИ има повеќе можност да отиде на одмор отколку два универзитетски професори

Фејсбук статус на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина Еден обичен, просечен член на подмладок на СДСМ, ДПМНЕ, ДУИ

Read more

Левица: Повлечен е предлог законот за оданочување на екстра профитите

Соопштение на Политичката Партија Левица Долго најавуваниот Закон за данок на солидарност или данок на екстра профит, по бројни притисоци

Read more

(Видео) Коалиција меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ е најдобра можна комбинација за Левица

Гостин во вчерашната епизода „Тешки мубети‘‘ на Инфомакс беше претседателот на Политичката Партија Левица, Димитар Апасиев. Тој даде свое видување

Read more

Апасиев: Градоначалниците избрани со помош на СДС и ДПМНЕ водат иредентистичка политика

Македонските Албанци кои на минатите избори се стекнаа со функцијата Градоначалник, а нивниот избор беше со помош на гласовите од

Read more