(Видео) Исмаил: СДСМ и ДПМНЕ се слуги на западните сили

ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ имаат ист однос кон Западот, беспоговорно прифаќаат се што ќе се каже оттаму, вели во денешната епизода

Read more

Исмаил: Никаков скафандер не може да ја заштити македонската култура од некултурата на Министерката

Фејсбук статус на: Реџеп Исмаил Хактан – член на Презедиумот при политичката партија Левица Никаков скафандер не може да ја

Read more

(Видео) Левица ја оспори двојазичноста на полициските униформи пред Уставен суд

Прес-конференција на Реџеп Исмаил – Хактан, член на Президиумот на Левица Левица денес поднесе иницијатива до Уставниот суд за оценување

Read more

(Видео) Исмаил: Имате за бифтеци – немате за плати на работниците во ЈСП

Излагање на советникот од Левица во Град Скопје, Реџеп Исмаил – ХАКТАН.  Владата е одговорна за ситуацијата со ЈСП  Додека

Read more

(Видео) Предизвикан инцидент поради силеџиство и немоќ на СДС додека говореше Советник на Левица

Денешната Седница на Советот на Град Скопје се одвива во тензична атмосфера поради штрајкот на возачите на ЈСП Скопје. Советниците

Read more

Исмаил: Бадентер контрадикција – тиранија на малцинството

Фејсбук статус на Реџеп Исмаил (Хактан) – Член на Президиумот на Левица Институцијата „бадентер“, како производ на Охридскиот рамковен договор

Read more

Кој е Реџеп Исмаил – Носител на советничката листа во Скопје од Левица

Накратко би се опишал како долгогодишен активист за економска и социјална правда. Член на ДСП – Ленка, основач и член

Read more

Зошто Левица на следните локални избори нема да коалицира со ДПМНЕ

Деновиве, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицковски, на една од неговите, што се вели, куќни телевизии, повторно ја актуелизираше драмата околу

Read more

(Видео) Реџеп Исмаил: ,,Булеварот Хасан Приштина да се преименува по членот на АСНОМ и првоборец во НОБ -Неџат Аголи!”

„Градоначалникот во заминување Петре Шилегов, очаен поради сопствената непопуларност, заедно со ДУИ – партија која владее повеќе од 20 години

Read more

Исмаил: Митот за економската криза и ковид пандемијата

Статус на Реџеп Исмаил – Хактан, член на Президиумот на Левица Помеѓу граѓаните се шири мит дека економијата влегува во

Read more