СДС и ДУИ со европско знаменце изгласаа ропство

Реакција на Политичката партија Левица Вчера, на шверцерски начин, Сообранието ги изгласа предложените капиталистички измени на Законот зa работни односи.

Read more

Левица: Прва рунда добиена – Законот за работните односи останува блокиран

Соопштение на Политичката партија Левица Денес повторно беше одложена расправата по измените за 60-часовна работна недела! Поднесените 1.111 амандмани на

Read more

Владата сака да протне 60 часа работна недела откако Уставен суд ја укина одредбата

Реакција на Политичката партија Левица Денес на комисиска расправа се ставени скандалозните предлог-измените на Законот со работни односи, со кои

Read more

Апасиев: СДС го укинува вековното работничко право за 8 часовно работно време

Изминатите неколку дена во полна пареа се пуштени Владата и Собранието за реализација на десетина измени во законските решенија со

Read more

Шест часовно работно време за сите работници, а не само за органите на државната управа

Пишува: Новица Ристески – Координатор на Левица – Правен сектор Комплетниот систем на заштита на работничките права е функционален само

Read more