Пука Козметика утре на суд за истакнување на македонското знаме

Раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ на својот фејсбук-профил објави дека утре е на суд за констатирано нарушување на јавен ред и

Read more

[Видео] Приведени браќата „Пука козметика” на синоќешниот протест

Видео на кое се гледа како полиција го приведува раперот Жарко Масларковски од дуото „Пука козметика“ на протестот пред македонското Собрание, синоќа

Read more