Аргентинските работници планираат масовни протести против „шок терапијата“ на Милеи

Работничките синдикати во земјата се незадоволни од мерките за штедење што ги воведе новоизбраниот претседател. Работничките синдикати во Аргентина повикаа

Read more

Левица повторно го поддржа граѓанскиот протест

Вчера, народот повторно и во континуитет го изразува своето незадоволство од грозоморните случаи и бара прабда за онкологија, трагедијата со

Read more

ВМРО-ДПМНЕ го загушува отпорот како што праќаше пораки да не се бојкотира референдумот

Не е првпат ВМРО-ДПМНЕ да ги задуши народните протести, вели во денешната епизода на Тешки муабети, пратеникот на Левица, Борислав

Read more

Владата на Макрон се спаси за 9 гласа

На протестите во Париз против реформата на пензискиот систем, демонстрантите синоќа запалија ѓубре, откако владата на францускиот претседател Емануел Макрон

Read more