Односите помеѓу Руската Федерација и НР Кина се на највисоко ниво во нивната историја

Рускиот претседател Владимир Путин и кинескиот лидер Си Џинпинг разговараа за кинеските предлози за прекин на огнот во Украина, додека

Read more

Путин му додели „Орден за пријателство“ на Стивен Сегал

Путин потпиша указ со кој на актерот му се доделува „Орден за пријателство“ за „голем придонес во развојот на меѓународната

Read more

Отворен првиот патен мост кој ги поврзува Руската Федерација и Народна Република Кина

Во петокот, 10-ти јуни, свечено беше отворен првиот патен мост, автопат, кој ги поврзува Русија и Кина, како две земји

Read more

Пратениците на Левица остварија средба со рускиот амбасадор Бездникин во Собранието на Република Македонија

Соопштение на Политичката партија Левица. Денес, 16 март 2022 година (среда), со почеток во 13:00 часот, во репрезентативната „Струшка сала“

Read more