(Видео) Апасиев: Џафери е првиот претседател на Собранието со најмногу кривични пријави за пречекорување на службената должност

Говор на претседателот на Левица – Димитар Апасиев, во однос на интерпелацијата на спикерот Талат Џафери „Дојде денот кога во

Read more

Левица бара одговорност од Талат Џафери

Реакција на политичката партија Левица Од објавувањето на аудиоснимката на која се слуша Претседателот на Собранието, Талат Џафери, како им

Read more

Аудио: Џафери вулгарен спрема вработените службеници во Собранието

Снимка од денешната пленарна седница на Собранието, на која се слуша како претседателот на законодавниот дом, Талат Џафери, со вулгарности и

Read more

Крмов: Она што денес се случи во Собрание е на ниво на државен удар

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, реагираше на денешниот скандал во Собранието, каде што деловникот беше прекршен од страна на спикерот

Read more

Претседателот е избран, мандатот се чека

Во службениот весник денес и официјално беше објавена одлуката за изборот на Талат Џафери за претседател на собранието на 27-ми

Read more