Ова се 11-те точки од француско-германскиот предлог за продолжување на разговорите меѓу Србија и Косово

Во воведот на предлогот се наведува дека договорните страни, свесни за својата одговорност за одржување на мирот, се залагаат да

Read more

Апасиев: Францускиот предлог е најлош досега – нашата генерација нема да дочека влез во ЕУ

На денешното обраќање во Собранието, лидерот на Левица, Димитар Апасиев, истакна дека францускиот предлог е најлош досега и дека тој

Read more

„Сенароден протест против бугаризацијата“ најавен за утре пред Владата

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев, попладнево преку куса објава на социјалните мрежи порача дека утре ќе има протест. „Утре, ќе ви

Read more

Професорот Цуцуловски предупредува на медиумската манипулација и релативизирање во однос на францускиот предлог!

На својот фејсбук профил, професорот Цуцуловски, осврнуваќи се на искажаните ставови и коментари на новинарот Зоран Иванов, познат по апологијата

Read more