Апасиев: Закон за потекло на имот имавме уште во 1974 година

Заменикот на Претседателот на Владата за борба против корупција и криминал, Љупчо Николовски, заедно со својот сопартиец и колега, Министерот

Read more

Потребна е одговорност, Левица ќе поднесе предлог – Закон за потекло на имот

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица: ”Денешната оставка на поранешниот ген-сек на Владата, Драги Рашковски е само уште едно

Read more