Камиказа го освои првото место на роденденската трка на Коранерс

Денес беше одржана роденденската трка на здружението на KoRЯunners. Здружението е оформено поради заедничка групна цел за да го задржи

Read more

Советник на Заев со навреди на профилот на Камиказа

Басистот на групата „Меморија“ Петар Георгиевски, познат како Перо Камиказа ќе биде кандидат на Левица за градоначалник на Град Скопје

Read more

Апасиев потврди: Петар Георгиевски Камиказа – Кандидат за градоначалник на Град Скопје од Левица

Претседателот на Левица, Димитар Апасиев на својата фан страна објави фотографија заедно со Петар Георгиевски – Камиказа, актер, музичар и

Read more

Левица со Перо Камиказа ќе го руши Шилегов?

Популарниот басист на Меморија, Петар Георгиевски – Камиказа, на својот фејсбук профил објави статус со кој најави дека размислува да

Read more