Апасиев или Максим? Левица е изградена од нула, а членовите на партијата трчаат маратон

Ние сме партија изградена од нула практично и ние трчаме маратон, вели претседателот на Левица, Димитар Апасиев. – Не сме

Read more

Најава за жешка кампања? Демолиран партиски штаб во Драчево

По само два часа откако претседателот на Собранието, Јован Митрески ги распиша претседателските и парламентарните избори 2024, во село Драчево

Read more

(Видео) Како ЛДП опстојува како партија и за колку се продава како украсен приврзок на секоја влада

Од извори на порталот А1он, дознаваме дека Горан Милевски во тригодишниот мандат како министер за локална самоуправа, успеале да добијат

Read more

Кој друг очекувавте да е најтранспарентен најактивен во Собранието и организатор на антифашистички протест

Фејсбук статус на Амар Мециновиќ – Потпарол на Политичката Партија Левица На својот фејсбук профил потпаролот на Политичката Партија Левица

Read more