Предлогот кој го крие Османи не е прифатлив за Бугарија

За време на состанокот во февруари, Бугарија ја информирала Македонија дека нивните предлози не се прифатливи и дека разговорите треба

Read more

Османи: Од решението со Бугарија ќе има незадоволни

Вчерашната прес-конференција на Министерот Османи беше одбележана со најавата дека постои документ кој Македонија е спремна да го прифати по

Read more

Османи крие што се е прифатено во преговорите со Бугарија

На денешната прес-конференција во Скопје, Министерот за надворешни работи Бујар Османи, соопшти дека постои одреден документ кој Владата веќе го

Read more

Левица: Честитката за Санстефанска Бугарија од Османи е понижување на македонците

Реакција на Политичката партија Левица. Вчера министерот за надворешни работи, Бујар Османи, упати официјална честитка до Бугарија, која го одбележуваше

Read more

Левица: Македонската дипломатија водена од неуки кадри на ДУИ и СДСМ ќе го пробие дуплото дно

Реакција на Политичката партија Левица. Години наназад сведоци сме на надворешна политика која реди неуспеси. Либералното квислингување на СДСМ и

Read more

Османи: ќе се попишуваат и Албанците кои не живеат и со години не влегле во Македонија

Идејата за попис, наклонет кон фаворизирањето на една етничка заедница, кој ќе ги подобрува своите позиции за сметка на сите

Read more

Османи да ја надмине 2001, етничкиот идентитет на Македонците е загрозен

На денешното гостување на Канал 5, лидерот на Левица истакна дека резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ не ги загрозува преговорите, како што

Read more

Апасиев: Бројките за пописот се договорени уште кога се договараше Владата!

Во вчерашното интервју, лидерот на Левица порача дека престојниот попис е фингиран попис кој ќе придонесе за кантонизација на Македонија

Read more