Захарова: Вашингтон и Брисел да престанат со неодговорните игри околу нуклеарната централа

Коментар на портпаролката на Министерството за надворешни работи на Руската Федерација Марија Захарова во врска со грубите инсинуации од голем

Read more

Иран соопшти дека е извршен терористички упад во нуклеарната централа Натанц

„Иранскиот нуклеарен објект Натанц беше погоден од терористички напад во неделата”, ова го изјави шефот на нуклеарната програма, неколку часа

Read more