Гласав за недела – неработен ден, платените загари на СДС залудно шират лаги

Откако пратеничка на СДСМ обвини на прес-конференција дека Левица не го поддржала Законот за недела – неработен ден, се јави

Read more

СДСМ манипулира дека Левица ги блокира измените за „Недела – неработен ден”

Од политичката партија Левица реагираа на обвинувањата на портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска, дека нивните пратеници ги блокираат измените за

Read more

Левица: Уште една во низата манипулации од страна на власта на СДСМ е „Недела неработен ден”

Во целост ја пренесуваме реакцијата на Левица „Имено, она што Владата помпезно го најавува како голема придобивка за работниците, всушност

Read more