Мојсоска: Ковачевски дневно за реклами на фејсбук троши колку што едно семејство заработува за цел месец

Вчера во јавноста излегоа информации дека премиерот и лидер на СДСМ, Ковачевски потрошил 26.000 евра за спонзорирање на неговата страница

Read more

(Видео) Мојсоска: Ако Гоце е Бугарин затоа што учел во бугарско училиште тогаш Џафери е Југословен

„30 години ниту една власт не се грижела за нашите антифашистички споменици и не само што нема некаква промоција на

Read more

За Ескобар Северномакедонците се Европејци

„Северномакедонците се Европејци“, изјави Габриел Ескобар, заменик-помошникот државен секретар на САД, на денешниот онлајн-брифинг со новинарите посветен на ситуацијата во

Read more

Мојсоска: СДСМ и ДУИ договориле Бугарија да ни ги пишува учебниците

Денес во јавноста конечно протекоа информации за тоа што се содржи Протоколот за отпочнување на преговорите со ЕУ согласно „францускиот

Read more

Апасиев е единствениот македонски политичар што се поклони на гробот на Јане Сандански

Денес, вo Мелник на гробот на македонскиот војвода и револуционер Јане Сандански, ОМО Илинден Пирин и други македонски здруженија и

Read more

(Видео) Мојсоска: Преговорите со Бугарија се бесмислен процес

Јована Мојсоска, Генералниот секретар на Левица, во дебатната емисија „Само вистина“ имаше свое излагање кое се однесува на преговорите помеѓу

Read more

Мојсоска: Екстремистичка партија како Беса во Европа не би се ни формирала

Статус на Јована Мојсоска, член на Президиум на Левица. За екстремизам говори генерален секретар на партијата Беса, која во самото

Read more