Ленка: ДУИ повторно во режија на меѓуетнички конфликт

На својата фејсбук страница Dвижењето за социјална правда ‘‘Ленка‘‘ објавија слики од Цуфи Коха, лицето кое што пукаше кон демонстантите

Read more

(Видео) Пукање кај Мавровка – провокатори се судрија со демонстрантите кај Мавровка

Група на провокатори кои истрелаа неколку куршуми со полу-автоматско оружје беше забележана кај Мавровка. Содржината е превземена од infomax

Read more