Членови на УМС спремале физички напад на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина

Во Фејсбук статус, Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина, сподели порака стигната до него, за разговор помеѓу членови на

Read more

Јанески: За зачувување на државата треба cojones, инаку не ја заслужуваме!

Фејсбук статус на претседателот на Црвена Младина – Марио Јанески. „Едната битка е добиена, ама допрва следува војната… Уставни измени

Read more

(Видео) Имињата на 300 загинати партизани поставени во Чаир пред посетата на Албин Курти

Соопштение на Црвена младина Во предвечерието на официјалнатото преименувавње на улицата “Втора Македонска Ударна Бригада” во “Адем Демачи” со присуство

Read more

Јанески: Просечен член на СДСМ, ДПМНЕ, ДУИ има повеќе можност да отиде на одмор отколку два универзитетски професори

Фејсбук статус на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина Еден обичен, просечен член на подмладок на СДСМ, ДПМНЕ, ДУИ

Read more

Црвена Младина: Заканите на ДУИ нема да не заплашат, за Македонија сме спремни и да умреме

Соопштение на Црвена Младина Почитувана јавност, Откако наши активисти пред неколку дена го преименуваа паркот „Украина” во парк „АСНОМ” во

Read more

[Видео] Република Македонија е нашето име – порача Левица од Кина

Деновиве во Пекинг се одржува Младинскиот форум за развој „МОСТ на иднината”, каде присуствува претставникот од Левица, Марио Јанески. Во

Read more

Јанески: Младите ќе ги предводат геополитичките промени во Светот

Обраќање на Марио Јанески – претседател на Црвена Младина Во рамките на Младинскиот Форум за Развој „МОСТ на иднината”, (кој

Read more

Јанески им фрли ракавица на младите „лидери“: Јас сам – против сите вас

Пишува: Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина Гледам на Телевизија 24 ги повикале да дебатираат младите „лидери”. Пред да

Read more

Јанески: Наместо да намалат од министрите – тие намалуваат од студентите

Пишува: Марио Јанески – претседател на Црвена Младина Како млад човек пред се, студент до скоро, и некој кој го

Read more

Студентите не смеат да користат грејни тела

Фејсбук статус на Марио Јанески – Претседател на Црвена Младина Ова известување се наоѓа во еден од студентските домови во

Read more