Апасиев: Промовирате историски ревизионизам кој е погубен и го пере мозокот на нашите деца

Севенци од историскиот говор на Претседателот на Левица – Димитар Апасиев на денешната собраниска Комисија за промена на Уставот, кој

Read more

Заев и Пендаровски го поддржуваат португалскиот предлог според кој македонски јазик постои од 1945 година

Португалија по четврти пат претседаваше со Советот на Европската Унија (ЕУ) во првата половина на минатата 2021 година. Уште пред

Read more

Доста беше! Итно разрешување на Бучковски и негово приведување!

Соопштение на движењето – Млади за Македонија. „Движењето Млади за Македонија бара итно разрешување на Владо Бучковски од позицијата “специјален

Read more

По кои критериуми Исамедин Азизи е избран за член на Комисијата за историски прашања со Бугарија?

Владата на чело со Зоран Заев и СДСМ продолжува со погубните кадровски решенија кои се носат – не врз некаков

Read more