Македонија со победа против Италија во првиот бараж натпревар за Светското првенство Катар 2022

Вечерва стартуваше натпреварот во првиот бараж натпревар за Светското првенство Катар 2022, каде репрезентацијата на Македонија ја совлада екипата на

Read more

Македонската репрезентативка Гентјана Рочи прогласена за најдобар играч

Гентјана Рочи е 27 годишна македонска фудбалерка која игра на позицијата напаѓач, таа моментално го носи дресот на КуПС во

Read more

(Видео) Македонската фудбалска репрезентација “Воини” – Краткометражен филм за Европско 2020 на Мартин Пресилски од Прилеп

„Тоа што ние го сонувавме, вие го остваривме!“ – Приказна што пред само 5 години личеше на недостижен сон.Краткометражен филм

Read more