Двајца членови од младината на Левица уапсени по протестот за убиствата на Онкологија

Веднаш по завршувањето на денешните протести по скандалот дека на Клиниката за онкологија се крадела терапија за болни од карционом,

Read more

(Во живо) Со фашисти не се преговара – започна протестот против францускиот предлог

Започна протестот против бугаризација на Македонија Следете го во живо протестот на следниот линк

Read more