Левица: Дивоградбите во Гази Баба недопирливи веќе два мандати

Уште во 2021 година, екс-градоначалникот од редовите на СДС – Борис Георгиевски најавуваше рушење на дивоградбите, меѓу кои и онаа

Read more

Претседателот на Левица во посета на локалниот огранок во Гази Баба

Соопштение на ЛО Левица Гази Баба Поради се поголемиот наплив на ново членство, вечерва, со почеток од 20 часот беше

Read more

(Левица) Децата во градинката Радост во Гази Баба – жртви на партиските препукувања меѓу СДСМ И ДПМНЕ

Реакција на Левица – Гази Баба Долготрајната партиска војна во скопската градинка „Детска радост” во општина Гази баба, кулминираше пред

Read more